KONTAKTA OSS

Här finner du mailadresser för att kontakta de som har ansvar för de olika delarna av vår brukshundsklubb!


Agility: Karolina Eliasson
troyopeps@gmail.com 
agility@ubhk.se 


Bruks och Lydnad: Torgny Näslund
bruksgruppen@ubhk.se 


Draghund: Vakant


Freestyle: Jeanette Engman
freestyle@ubhk.se


Hundägarutbildning
hug@ubhk.se


IGP: Vakant


Mentalbeskrivning & Test: Petra Persson
moredreamskennel@hotmail.com


Nose Work: Åsa Larefalk
nosework@ubhk.se


Patrullhund: Anders Burstedt
anders.burstedt@gmail.com


Rallylydnad: Carin Nylander Nygren
rallylydnad@ubhk.se


Utställning: Vakant


Special Sök: Marlene Hörnlund Gunnarsson
special@ubhk.se


Vindelälvsdraget: Sara Byström
sara.bystrom@vindelalven.se


Loboohallen, Plan & Material: Carin Nylander Nygren
plan-mtrl@ubhk.se


Stuga & Trivsel: Maria Juslin
maria.juslin@gmail.com


ZOO.se hallen Brännland: Lena Wiklund
lenawiklund257@gmail.com


 

Behöver du komma i kontakt med Styrelsen?  styrelsen@ubhk.se

Medlemsfrågor?  karin.nylander@umu.se

Besöksadress: Öns Norra ände, Nabbvägen 6, 904 22 Umeå
Postadress: c/o Susanne Granberg, Kroksjö 434, 905 94 Umeå
Bankgiro: 5103 – 6119 (OBS! SKALL EJ ANVÄNDAS FÖR ATT BETALA TÄVLINGAR ELLER KURSER! Se specifik inbjudan och anmälan vilket BG eller Swish som gäller. Finner ni ingen info så ta kontakt med kontaktperson för tävlingen eller evenemanget för rätt BG)


Behöver du komma i kontakt med Webmaster angående hemsidan?

webmaster@ubhk.se