KONTAKTA OSS

Här finner du mailadresser för att kontakta de som har ansvar för de olika delarna av vår brukshundsklubb!


Agility: Karolina Eliasson
troyopeps@gmail.com 
agility@ubhk.se 


Bruks: Maria Juslin
bruksgruppen@ubhk.se 
maria.juslin@ubhk.se


Draghund: Vakant


Freestyle: Jeanette Engman
freestyle@ubhk.se


Hundägarutbildning: Amanda Nordén
amanda.norden@ubhk.se
amandanorden@hotmail.com
hug@ubhk.se


IGP: Vakant


Lydnad: Helen Israelsson
helen.israelsson@eitech.se


Mentalbeskrivning & Test: Petra Persson
moredreamskennel@hotmail.com


Nose Work: Erica Svanered
nosework@ubhk.se


Patrullhund: Anders Burstedt
anders.burstedt@gmail.com


Rallylydnad: Carin Nylander Nygren
rallylydnad@ubhk.se


Utställning: Vakant


Vindelälvsdraget: Olle Rosén
olle.rosen@ubhk.se


Loboohallen, Plan & Material: Carin Nylander Nygren
plan-mtrl@ubhk.se


Stuga & Trivsel: Jamila Chebil
chebil.jamila@gmail.com


Behöver du komma i kontakt med Styrelsen?

styrelsen@ubhk.se

Besöksadress: Öns Norra ände, Nabbvägen 6, 904 22 Umeå
Bankgiro: 5103 – 6119


Behöver du komma i kontakt med Webmaster angående hemsidan?

webmaster@ubhk.se